آتوسا صالحی
بهمن ۵, ۱۳۹۹

حدیثه قربان

حدیثه قربان
تصویرگر و طراح گرافیک کتاب و مجلات کودک و نوجوان
متولد فرودین ۱۳۶۴
تهران
.
هرچند که ابتدا قصد تحصیل در رشته‌ی سینما را داشته اما در هنرستان، شیفته‌ی گرافیک و رنگ شد و استعدادش را به‌شکل حرفه‌ای در این زمینه پی گرفت.
اولین کارهایش در زمینه‌ی تصویرگری در سال ۱۳۸۳ در مجله‌ی سروش کودکان منتشر شد که راه را برای فعالیتش در نشریات کودک و نوجوان گشود.
سروش کودکان، سروش خردسالان، کوشش خردسالان، سه‌چرخه و دورچرخه، مجلات رشد، ماهک، ملیکا، شاهد کودک، قلک، همشهری بچه‌ها، نبات کوچولو، مجلات دوست، پوپک و… نشریاتی هستند که آثار حدیثه قربان در آن منتشر شده است.
تصویرسازی، طراحی گرافیک و طراحی ده‌ها کتاب برای بیش از چهل ناشر دولتی و خصوصی ازجمله فعالیت‌های دیگر این هنرمند است که جوایزی را نیز برایش به ارمغان آورده.
دیپلم افتخار از چند دوره‌ی جشنواره‌ی مطبوعات کودک و نوجوان برای تصویرگری و گرافیک مجلات در کنار جوایز داخلی و بین‌المللی که به خاطر تصویرگری کتاب‌های کودک به این هنرمند تعلق گرفته، از دیگر افتخارات خانم قربان هستند.
او برای کودکان و خردسالان کلاس‌های آموزش هنر نیز برگزار می‌کند، و در کنار آن، انیمیشن و طراحی کاراکتر برای آثار سینمایی نیز بخشی از فعالیت‌هایش را شکل داده است.